logo

Rekonstrukce keramického studia

Začínáme s rekonstrukcí!
Začínáme s rekonstrukcí!

Rekonstrukce prostoru glazovny a keramické pece

Věděli jsme, že místnost glazovny s keramickou pecí trpí hodně vlhkostí - je umístěná v suterénu domu a také důsledky časově různě probíhajících oprav samotného domu - nachází se zde totiž vodovodní přípojky a odpad. Nutná rekonstrukce odpadu v podlaze byla vedle delšího nepoužívání poslední ránou provozu této místnosti. Při odsunutí pece se teprve ukázal rozsah poškození omítek a zdiva a bylo jasné, že se musí celá místnost komplexně opravit. To znamená vše vystěhovat, uklidit, opravit vodovodní trubky, použít sanační omítku na zdi, zabetonovat podlahu a vynosit pozůstatky předmětů po dělnících, kteří si zde tak trochu udělali skladiště.

Revidovat je však nutné i samotnou pec, je sice v dobrém stavu, neboť se jedná o profesionálně postavenou pec Karlem Hušákem, ale dnešní provoz je v jiné energetické cenové hladině a tím by enormně vzrostly náklady na konečný keramický výrobek. Navíc je pec dost velká a trvá poměrně dlouho ji naplnit. Pochopitelně i tak se musí po delším nepoužívání vše zkontrolovat a změřit. Přemýšlím však o nějakém menším modelu pro pružnější vzorky a zkoušky.

A nakonec revize a úklid samotných glazur, jsou tak trochu v nepořádku, je třeba je uklidit, vyčistit a připravit k užívání včetně četných zkoušek.

Tak držte palce!

Event Details

  • From: 1.7.2018
  • To: 31.10.2018
  • Starting at: 00:00
  • Finishing at: 00:00

Event Price


    Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /web/htdocs3/keramikartstudiocz/home/www/wp-includes/functions.php on line 425
  • Pracujeme na kalkulacích oprav.