logo

O Keramik•Art•Studiu

O projektu

tvorba • užitek • zábava

Cílem projektu keramik•ART•studio je doplnit současnou nabídku trhu o autorské originály – především z textilu, keramiky, ale i drobnou grafiku, šperky a plastiky.
Dnes opět oceňujeme tradiční ruční práce i přes jejich náročnost na zpracování , především vysoký podíl ruční práce, hodiny času potřebné k jejich vzniku a také pozornost k detailům, vysoké estetické cítění, zvláště pro barvy a jejich kombinaci.

Další projekty studia jsou autorsky individuální – vytvoříme autorské ilustrace, návrhy grafik pro DTP zpracování jako přání, pohledy, kalendáře, návrhy na skleněná těžítka, leporela, monogramy pro vyšívání, ex-libris, návrhy na pískování skla včetně oboustranného profilování, ale i obrázky za použití kombinovaných technik na zadané téma, zpracujeme katalogy či knihy, umíme malovat na hedvábí, můžeme pracovat na plastikách v interiéru či exteriéru ev. v rámci zapojení plastiky do celého konceptu. Všechny návrhy dovedeme dle dohody až do výroby.

Volná tvorba / autorské originály jako součást konceptu interiéru a exteriéru či jako samostatné originály ze dřeva, porcelánu, kovu, skla, kresby či malby a textilu.

Naše nabídka

Užitková keramika a porcelán / návrhy malých sérií či výrobu originálů realizujeme dle Vašeho zadání

Autorské návrhy pro dtp grafické zpracování / pro tisk, pískované sklo, textil, šperky

Volná tvorba / autorské originály jako součást konceptu interiéru a exteriéru či jako samostatné originály z textilu, dřeva, porcelánu, kovu, skla a kresby

Zkuste si práci s hlínou či navštivte ateliér / hodiny práce s hlínou pro malé skupiny studentů či dospělých

Tým

Tým spolupracovníků

Jana Křížová

keramička, sochařka, výtvarnice manažerka projektu

Jana Křížová

Anna Voláková

studentka Akademického gymnázia, logistická a organizační stránka projektu

Anna Voláková

Ing. Helena Čmejlová

účetní a daňová poradkyně

Ing. Helena Čmejlová

Více o mé tvorbě

Práce s materiálem jako je dřevo, kov, ale v obecné rovině i keramika či kresba, je pro mě fascinující a nekončící výzvou k úsilí o propojení výsledku tvorby s užitkovostí, estetickou hodnotou a řemeslnou kvalitou.

Keramika navíc vedle své nezastupitelné účelnosti, užitkovosti dokáže splnit i vysoké estetické nároky, to na ní obdivuji. Můžete si dávat svou oblíbenou kávu v šálku, který je sám o sobě téměř uměleckým dílem.